Rusia - Koreja E Jugut: çfarë Shikoi Audienca Në Cuiaba

Për shumë tifozë rusë të futbollit, Kupa e Botës filloi me të vërtetë vetëm në 17 Qershor, kur ekipi kombëtar rus hyri në fushë në qytetin Brazilian të Cuiaba për të luajtur ndeshjen e tyre të parë kundër Koresë së Jugut. Ishte loja finale e raundit të parë në N.

Rossiya - Koreya_

Për tifozët rusë të futbollit, loja doli të ishte shumë nervoze dhe e tensionuar, dhe tifozët neutralë ishin mërzitur sinqerisht në tribuna. Ndeshja filloi shumë ngadalë. Ndoshta nxehtësia që mbretëronte në fushë i pengoi lojtarët të tregojnë potencialin e tyre të plotë sulmues. Sidoqoftë, nuk mund t'i fajësoni gjithçka motit.

Pas ndeshjeve të para në të gjitha grupet e Kupës së Botës, mund të konkludohet se ekipet ndahen në shumë të aftë, të aftë dhe të dobët. Shtë e vështirë për një shikues neutral të thotë se cilin grup duhet të klasifikojë Rusinë dhe Korenë e Jugut. Vlen të përmendet, megjithatë, se spektatorët në tribuna dhe në televizione prisnin më shumë. Loja nuk ishte një festë dhe festë e vërtetë futbolli. Kishte një punë të rreptë në fushë, lojtarët dhanë të gjitha forcat e tyre, por të dy ekipet nuk patën sukses të krijojnë në pjesën e parë. Goditjet e rralla me distancë të largët, krosimet nga seti nuk i dhanë rezultatin e dëshiruar as njërit, as tjetrit. Si rezultat, zero të trishtuara digjeshin në tabelë deri në pushim.

Pas pushimit, ritmi nuk u rrit. Goditja e parë e rrezikshme në gol u bë nga rusët. Portieri i Koresë së Jugut dha topin pasi u gjuajt nga jashtë kutisë. Koreanët u përgjigjën në natyrë. Igor Akinfeev u përpoq të godiste topat pas goditjeve të fuqishme me distancë të gjatë. Duket se asgjë nuk paralajmëronte problemet e ekipit kombëtar rus, por në minutën e 68-të Lee Kyung Ho realizon një tjetër goditje me distancë të gjatë dhe portieri i ekipit kombëtar rus bën një gabim monstruoz. Topi rrëshqet nga duart e Akinfeev dhe kalon pabesisht vijën e golit. Koreans morën 1 - 0.

Kombëtarja ruse u bë më aktive pas golit të pësuar. Rusët filluan të sulmonin me shumë dëshirë. Possibleshtë e mundur që zëvendësimet pas 60 minutash kanë luajtur një rol të rëndësishëm në ndeshje. Dzagoev dhe Kerzhakov u shfaqën në fushë. Ishin ata që duhej të merrnin barrën e udhëheqjes në impulset sulmuese të ekipit rus. Për fat të mirë, zëvendësimet funksionuan.

Në 74 minuta Kerzhakov krahason rezultatin pasi goditi Dzagoev dhe ngutjen e portierit. 1 - 1 - Tifozët rusë ndihen më mirë. Vetëm pas kësaj audienca e pa dëshirën e vërtetë të rusëve për të shkuar përpara. Sidoqoftë, ata nuk arritën të shënojnë një gol tjetër. Duhet pranuar që sulmet e rusëve nuk kishin inteligjencë, kreativitet dhe aftësi.

Rezultati përfundimtar i takimit - 1 - 1. Kjo barazim u bë e treta në turne. Rusia dhe Koreja e Jugut po fitojnë nga një pikë secila dhe janë barazuar në vendin e 2-të dhe të 3-të në Grupin H, duke dhënë udhëheqjen e ekipit kombëtar të Belgjikës.